English version   Polska wersja

ZAMEK - Jeden z najciekawszych zabytków regionu. Wzniesiony na miejscu dawnego dworu obronnego ok. 1560 r. Jego zewnętrzna forma nawiązuje do architektury zamków znad Loary. Przebudowę wykonano w latach 1872-1875 wg projektu Zygmunta Gorgolewskiego i Maurycego Ouradou. W dekorację zamku wtopiono oryginalne, zabytkowe elementy architektury, kupowane przez Izabelę z Czartoryskich Działyńsk w antykwariatach Europy: późnogotyckie i renesansowe kominki, portale, okiennice itp. We wnętrzu: kolekcja waz greckich, wyrobów rzemiosła, malarstwo, tkaniny.

 

OFICYNA - Zwana też pałacem. Pierwotnie budynek dawnej gorzelni. W drugiej połowie XIX wieku rozbudowany na cele mieszkalne stał się "drugim domem" Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej. Dziś w "Oficynie" mieści się Muzeum Leśnictwa, w którym znajduje się ekspozycja trofeów łowieckich; ukazana jest też kulturotwórcza rola lasu oraz wystawa przedstawiająca historię leśnictwa i współczesne jego problemy.

 

KAMIEŃ ŚW.JADWIGI - Położony wśród lasów, nad sztucznym jeziorem o powierzchni 51 ha. Piaszczysta plaża, strzeżone kąpielisko, domki campingowe, pole namiotowe, wypożyczalnia sprzętu pływającego, sezonowo czynna gastronomia. Idealne miejsce do plażowania, kąpieli wodnych, żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, wędkowania. Na terenie ośrodka do dyspozycji wczasowiczów funkcjonuje całodobowo budynek sanitarny z natryskami z ciepłą wodą, trzy bary szybkiej obsługi, osiem punktów gastronomicznych, dwie świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny, bilard, gry i zabawy komputerowe.

 

POKAZOWA ZAGRODA ZWIERZĄT- W pobliskim lesie, w sąsiedztwie parku, na ogrodzonym terenie o powierzchni 24 ha, żyje stado żubrów, które sprowadzono w 1977r. z ośrodków hodowlanych w Białowieży, Pszczynie i Smardzewicach. W kwietniu 1997r. dołączyła do nich grupa białych danieli, które przekazane zostały przez Państwo Gucwińskich z Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Zagroda jest integralną częścią Ośrodka Kultury Leśnej.

 

ZALEW - Położony wśród lasów, nad sztucznym jeziorem o powierzchni 51 ha. Piaszczysta plaża, strzeżone kąpielisko, domki campingowe, pole namiotowe, wypożyczalnia sprzętu pływającego, sezonowo czynna gastronomia. Idealne miejsce do plażowania, kąpieli wodnych, żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, wędkowania. Na terenie ośrodka do dyspozycji wczasowiczów funkcjonuje całodobowo budynek sanitarny z natryskami z ciepłą wodą, trzy bary szybkiej obsługi, osiem punktów gastronomicznych, dwie świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny, bilard, gry i zabawy komputerowe.

 

Na terenie naszej gminy odbywa się wiele imprez kulturalnych przede wszystkim koncertów. Gościliśmy wielu znanych i popularnych artystów. Zamek gołuchowski poza swoimi wspaniałymi zbiorami muzealnymi, słynie także z licznych impreza kulturalnych. W jego salach i na dziedzińcu odbywają się przedstawienia teatralne, koncerty orkiestr kameralnych, koncerty jazzowe.Galeria:
Copyright © pokoje-marty.pl
Projekt i wykonanie: Skorpion-art.pl
Strona główna   Oferta   Atrakcje   Kontakt